O mně

Společně najdeme řešení vašich problémů, změníme váš život, nebo realizujeme váš knižní sen

Josef Šorm

Moje mise a vize

Skutečné uspokojení přichází s naplňováním našeho nejvyššího potenciálu. Chci vám pomoci jej najít a realizovat. Mým cílem je pomoci vám najít životní rovnováhu, jak ji udržet a jak naplnit své životní a literární vize. Mojí misí je zapálit Vaše jedinečné světlo.

Mým snem je společenství lidí, kteří se navzájem respektují, žijí v souladu s přírodou a sebou samými, žijí v pravdě a laskavosti. Nepotřebujeme být všichni koučové a terapeuti, učitelé či léčitelé, stačí, když všichni budeme naplňovat svůj nejvyšší potenciál a dělat svět lepším tím, že měníme sami sebe a tím i své okolí. Sním o světě, kde koučové a terapeuti, učitelé, ani léčitelé už nejsou zapotřebí.

Můj život a zkušenosti

Vystudoval jsem pedagogiku na Karlově Univerzitě, studium zakončené bakalářským titulem. Mám za sebou dvanáct let práce v nakladatelství, z toho čtyři roky jako redaktor a osm jako zástupce ředitele. Pracoval jsem jako výkonný manažer, řídil tým pracovníků, přednášel na akcích pro zákazníky a vedl rozvoj a inovace společnosti. Během kariéry jsem začal studovat koučink, neurolingvistiku a mindfulness, dále Human Design a Enneagram. Metody jsem začal úspěšně aplikovat ve svém životě a staly se pro mě další etapou pro můj další profesní a osobní rozvoj.

Ve svém volném čase se snažím být kreativní. Úspěšně jsem vydal tři komiksové publikace, učím se kreslit a nadále se vzdělávám v seberozvojových disciplínách.

Jsem ženatý a mám dceru, která mě ze všech učitelů a profesorů naučila nejvíce.       

V roce 2022 jsem spustil svoji profesní dráhu kouče, koučink pro osobní rozvoj, transformaci v životě a spisovatelský koučink pro realizaci kreativního projektu. Aktuálně ve své praxi používám osobní koučink, spisovatelský koučink, hluboký koučink (tzv. deep coaching), strategie pro komunikaci a život a spirituální cestu Terapeutický Channeling Gabriel.

Kromě koučinku a channelingu dělám také také fantastické palačinky. Mojí specialitou jsou dvě varianty: skořice s cukrem a čokoláda s arašídovým máslem.

Jmenuji se Josef Šorm a těším se, že mi dáte svou důvěru. Přeji vám rovnováhu v životě a naplnění vašeho nejvyššího potenciálu.


Certifikát splnění Unleash The Power Within, UPW

Coach Forum, Quantum Human Design, Karen Curry Parker

Introduction to Quantum Human Design, Karen Curry Parker

Certifikát splnění kurzu Vědomý kouč, Vědomý koučink

Certifikát splnění kurzu Life coaching certificate course, The academy of modern applied psychology

Okamžik zlomu

Mojí největší bolestí v životě byl pocit opuštění. Stále jsem čekal, až mě přijde někdo “zachránit”. Že někdo přijde, vezme mě kolem ramen a řekne, že to je všecko v pohodě. Po několika nefunkčních vztazích jsem se zamiloval do své ženy. Získal jsme přesvědčení, že “nyní jsem už zachráněn”, ale po pár letech jsem opět nabyl pocit, že jsem zase sám. Vyvstaly problémy spojené s debatami o penězích, výchově, a mnoha dalších věcech nebo i malichernostech. 

Dostal jsem se na rozcestí – buď zůstanu ve starém životě, který mi nikdy nepřinesl naplnění, nebo se otevřu novým možnostem. Pomalu, klopýtavě, nejistě jsem se vydal cestou seberozvoje a práce na sobě. Teprve tehdy jsem si uvědomil, že jsem sám sebe limitoval nechutí převzít zodpovědnost za svůj život, že jsem žil neautentický život, že jsem stále čekal na magické AŽ. Byl jsem jen oběť, zahleděný do svých problémů s očekáváním, že všichni mě mají “zachraňovat”. Dával jsem odpovědnost za svůj život a za své štěstí ostatním. Tohle destruktivní přesvědčení se se mnou táhlo od mala až do mé dospělosti.

V životě jsem prošel několika cykly , kdy jsem si neustále říkal slovo AŽ: až dostuduji, budu šťastný. Až budu mít rodinu, budu šťastný. Až budu mít dobrou práci, budu šťastný. Až budu mít hodně peněz, budu šťastný.

Nikdy se to však nestalo, dokud jsem nezačal u sebe. Nastoupil jsem cestu seberozvoje a přestal hledat uspokojení a naplnění v okolí. Teprve když jsem začal pracovat sám na sobě, dostavilo se skutečné naplnění. Právě koučink mě nadchl jako velmi efektivní metoda, jak začít žít tu nejlepší verzi sebe sama.

Teprve ve chvíli, když jsem se otevřel novým možnostem, vystoupil ze svého stínu a uvědomil si, že mám vnitřní sílu a lásku, jsem se konečně probral. Zjistil jsem, že mé největší naplnění přichází, když mohu být pro ostatní partnerem na jejich cestě, někým, koho jsem sám potřeboval.

Proto koučuji, protože v tom nacházím opravdový smysl a štěstí – když vám dokáži pomoci, podpořit vás, pomoci vám v překonání těžkých situací, pomoci najít rovnováhu, překonat strachy. Protože všechny tyto obavy, frustrace, problémy a bolesti jsem zažíval a zažívám také. Naštěstí z každého takového balvanu umíme postavit schod, na který se můžeme postavit a být opět o něco výš ke hvězdám.

Práce na sobě teprve začala. A už nikdy neskončí.